• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WNIOSEK O ODWOŁANIE SZEFA SŁUŻBY CELNEJ PANA M.BANASIA

kangurek

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Luty 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
W związku z wystąpieniem naszego Szefa Służby Pana M. Banasia w sejmie w dniu 16.02.2006r., chcę się zapytać czy związki zawodowe podjęły już jakiekolwiek działania?. Nazywanie Nas, funkcjonariuszy celnych skorumpowanymi oraz patologią było wstrętne, chamskie i obraźliwe chyba dla wszystkich (nie wyłączając dyrektorów, naczelników i kierowników). I nie ma tu znaczenia fakt, że po wypowiedzi pana posła Chlebowskiego oburzonego w/w opinią, Pan Banaś zaczął tłumaczyć się, iż chodziło mu w większości o funkcjonariuszy przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich.
Myślę, że nadszedł czas aby związki zawodowe złożyły wniosek do Pani Minister Finansów Zyty Gilowskiej o odwołanie Szefa Służby. To nie tylko Pan Banaś nie ma do nas zaufania, ale również My również od dzisiaj nie mamy do niego zaufania.
[/b]
 
Nie wiem czy można gdzieś to przeczytać, ale można było obejrzeć w TV na żywo posiedzenie Sejmu RP o godz. 10:30. TRAGEDIA !!!!!!
 
Hym?
Tak sobie przeczytałem to wystąpienie i jakoś nie doczytałem się tam, aby nazwano nas skorumpowanymi złodziejami. To raczej wypowiedź posła Chlebowskiego wsadziła w usta Banasia takie stwierdzenie. Co do patologii wielomiesięcznych zwolnień to też nie stwierdził, że dotyczy to jakiejś konkretnej ilości funkcjonariuszy, a stwierdzenie w odpowiedzi "...znaczna część pracowników, funkcjonariuszy celnych..." też nie precyzuje o jaką ilość chodzi. Oczywiście tego typu wypowiedzi powinny być oparte na potwierdzonych danych, a takie napewno Szef SC mógłby uzyskać. Wydaje mi się, że podgrzewamy atmosferę w nie tych sferach co trzeba. Mnie bardziej wk...wiły kłamstwa dotyczące współpracy ze związkami zawodowymi. Przecież dopiero gdy ZZ zrobiły raban to zaczęto z nimi rozmawiać. Proponuję bardziej trzeźwe sporzenie i mniej gorących głów.
Pozdrawiam
Funkcjonariusz SC - bob.
 
Hym?
Tak sobie przeczytałem to wystąpienie i jakoś nie doczytałem się tam, aby nazwano nas skorumpowanymi złodziejami. To raczej wypowiedź posła Chlebowskiego wsadziła w usta Banasia takie stwierdzenie. Co do patologii wielomiesięcznych zwolnień to też nie stwierdził, że dotyczy to jakiejś konkretnej ilości funkcjonariuszy, a stwierdzenie w odpowiedzi "...znaczna część pracowników, funkcjonariuszy celnych..." też nie precyzuje o jaką ilość chodzi. Oczywiście tego typu wypowiedzi powinny być oparte na potwierdzonych danych, a takie napewno Szef SC mógłby uzyskać. Wydaje mi się, że podgrzewamy atmosferę w nie tych sferach co trzeba. Mnie bardziej wk...wiły kłamstwa dotyczące współpracy ze związkami zawodowymi. Przecież dopiero gdy ZZ zrobiły raban to zaczęto z nimi rozmawiać. Proponuję bardziej trzeźwe sporzenie i mniej gorących głów.
Pozdrawiam
Funkcjonariusz SC - bob.

Zawsze byliśmy dobrzy w planowaniu i co z tego wynika?
 
Back
Do góry