• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna propozycja podwyżek w 2010r. zaproponowana przez MF

Jeżeli zgodzimy się na takie propozycje, to koniec - władza doskonale będzie sobie zdawać sprawę, że może z nami zrobić wszystko........ A reasumując zestawienie, już wszyscy wiemy jak będzie wyglądać wartościowanie - jak ważne przy nim będzie to co obecnie robimy - znowu skorzystają na tym tylko ludzie władzy i nikt inny.....

Poza tym propozycja MF sprowadza się do tego, żeby w nieuzasadniony sposób podnieść najbardziej uposażenia na stanowiskach kierowniczych, czyli pogłębiamy rozwarstwienie w SC jeszcze bardziej..... żenada.......
 
ale fajne niewiele mówiące tabelki:D a zestawienie starych stanowisk z nowymi jakoś mija się z wpajaną nam od dwóch lat ideą wartościowania (to może nie wprowadzać specjalistów i pozostawić mkc, kc, skc i insp- toż to tradycja)

Co najmniej połowa tej kasy powinna pójść na awanse w stanowiskach, bo znowu po tyłkach "klepani" będą pomijani w awansach w stanowiskach, bo ile dostanie 15-letni kc a ile 10 letni inspektor?

Przy podziale kasy zawsze są nieporozumienia, trzeba pamiętać i o długo nieawansowanych i o długoletnich inspektorach.

Jestem przeciw takiej propozycji.

AWANSE!AWANSE!AWANSE(w stanowiskach) i z reszty podwyżka.
 
Ostatnia edycja:
Też jestem całkowice przeciw

Nie chce powielać wpisu Jabola, po prostu mam takie samo zdanie...zresztą jak większość moich koleżanek i kolegów z którymi pracuje.
 
Awanse w stanowiskach np. po 5 latach służby- kc, 10-ciu -skc, 15-tu - inspektor - taka propozycja była już przedstawiana kiedyś na forum i w pismach.

Niech MF dowie się, ile środków potrzebuje na taki zabieg, zrobi symulację i wtedy można podejść do drugiej tury rozmów, dzieląc pozostałą po odjęciu środków na awanse kwotę na podwyżki, np. również na większe podwyżki dla inspektorów ze stażem powyżej 25 lat (o ile nie są kominiarzami), a reszta... najpierw awanse, a później na pewno się dogadamy:D.

PS Awanse w stanowiskach mogą być przyznawane przez cały rok, to awanse w stopniach tylko w wyjątkowych sytuacjach poza styczniem i wrześniem.
 
Ostatnia edycja:
A dlaczego skc po 10 a nie 5; inspektor po 15 a nie po 10 - bo kalkulacja 5, 10, 15 wygodna jest dla Jabola - a jak przyjdzie zawalczyć o sprawiedliwy podział podwyżek, to nagle zgodzi się na wszelkie propozycje dyrektora........
A może szybkość awansowania w stanowisku uzależnijmy nie tylko od stażu ale również od wykształcenia (czyli tak zwanej podstawy merytorycznej) - z pewnością taka propozycja Jabolowi się nie spodoba - ciekawe dlaczego.......
 
Tomciu, to coś zaproponuj, po to jest ten wątek:D

PS mniej insynuacji,osobistych wycieczek, więcej rzeczowej argumentacji, wszystkim to wyjdzie na zdrowie, ale o zdrowiu już kiedyś pisałeś:)
 
Ostatnia edycja:
Sławek możesz wyjaśnić dlaczego w 2010 roku nie przewiduje się awansów na stanowiskach ? Czy powodem jest planowane wartościowanie a jeżeli tak jaki to związek z awansami ?
W 2010 r awansowali na stopniach i mają zamiar awansować więcej niż 1/3 funkcjonariuszy dając im podwyżki rzędu 15-50 zł na rękę a przez brak awansu na stanowisku przed wprowadzeniem wartościowania pensje zostaną zamrożone. Ciekawi mnie czy nie jest to robione celowo ....

W/g mnie przed wprowadzeniem wartościowania powinny te rzeczy zostać uporządkowane i jasno określone że np; osoby które nie zostały awansowane na stanowiskach np: przez ostatnie 10 - 12 lat taki awans powinny otrzymać z urzędu jeszcze przed wartościowaniem.
 
Czyli co? Wychodzi teraz niby tak, że

to całe wartościowanie, wszystkie narady w Izbach, te C1, B3, itd., a nawet projekty rozporządzeń, MF ograniczyło to zmiany obecnej nazwy na stanowiskach. I to na dzień dzisiejszy całe wartościowanie?:D
 
Temat był wałkowany w 2008 roku. Wszyscy powinni dostać po równo. Nie ma żadnych, absolutnie żadnych powodów aby kwota podwyżki była uzależniona od zajmowanego stanowiska.
 
Dla mnie również jest niezrozumiała sprawa braku awansów w stanowiskach w 2010 roku skoro te kwestie reguluje jeszcze stara ustawa. Moim zdaniem akcja awansowa w stanowiskach powinna być przeprowadzona przed wartościowaniem z dwóch powodów: po pierwsze - zaległości w awansach są bardzo duże ( mam na myśli chociażby f-szy bez awansu 10 i więcej lat) i dla wielu płace zasadnicze zostaną zamrożone na wiele lat; po drugie - jeżeli obecnym stanowiskom miałyby być podporządkowane nowe stanowiska po wartościowaniu, to akcja awansowa w starych stanowiskach jest KONIECZNA!
Przypuszczam że będzie to dotyczyło głownie f-szy w grupie kontrolerskiej. Skąd na to pieniądze? Na podstawie przedstawionej przez MF tabelki wystarczyłoby nie znacznie obniżyć uposażenie zasadnicze dla kadry kierowniczej ( swoją drogą skąd takie kosmiczne kwoty). Akcja awansowa powinna zostać przeprowadzona w maju, ponieważ wówczas podobno mają wejść w życie podwyżki na ten rok.
 
Czy może ktoś wytłumaczyć ile dostanie podwyżki kontroler celny który ma dziś 2850 ? Czyli VI gr , specjalista. Czy dostanie podwyżkę 150 zł i będzie mieć 3000 zł czyli tyle co st. specjalista ?
 
wychodzi na to że 20 groszy - minimum dla kc po regulacjach z 2009 to 2596 i tych z minimum jest dość sporo i oni pewnie dostaną do 2850
 
Kto nie chce awansów w stanowiskach:
- kadra, bo ich już nie awansują;
- inspektorzy (około 30% wszystkich f-szy)- bo przeważnie wyżej się nie da;

Kto chce po równo:
- kominiarze;
- max. stanowiska;
- osoby, które nie oczekują awansu;

Kto chce awansów:
- duża część mkc, kc oraz skc przeważnie na pierwszej linii ognia, są to funkcjonariusze ze stażem niejednokrotnie 20 letnim lub kilkunastoletnim bez awansu i nie dlatego, że źle pracują!!!

od zz będzie zależało, jaki będzie podział, czy będą awanse, wszystko uzależnione jest od tego, do których powyższych grup należą Wasi związkowcy/zarządy związków, ja wiem i dlatego smutno mi z tego powodu, ale mogę się mylić.
 
Ostatnia edycja:
Czyli co kontroler celny z pensją 2850 zł ma mieć zamrożoną pensję bo ... widełki go już nie obowiązują a awansów na stanowiskach brak !!!!

To ja to mam w dupie.

Pierw awanse na stanowiskach - ZALEGŁE a później jakieś tabelki i wyliczanki.
 
Kto nie chce awansów w stanowiskach:
- kadra, bo ich już nie awansują;
- inspektorzy (około 30% wszystkich f-szy)- bo przeważnie wyżej się nie da;

Kto chce po równo:
- kominiarze;
- max. stanowiska;
- osoby, które nie oczekują awansu;

Kto chce awansów:
- duża część mkc, kc oraz skc przeważnie na pierwszej linii ognia, są to funkcjonariusze ze stażem niejednokrotnie 20 letnim lub kilkunastoletnim bez awansu i nie dlatego, że źle pracują!!!

od zz będzie zależało, jaki będzie podział, czy będą awanse, wszystko uzależnione jest od tego, do których powyższych grup należą Wasi związkowcy/zarządy związków, ja wiem i dlatego smutno mi z tego powodu, ale mogę się mylić.

Jabol ? Których związków ? Tylko jeden związek coś robi a reszta jacków włazi w d....cię jackowi i sie opier......la ! Więc trzymajmy kciuki za Sławka .
 
...trzymać kciuki ....to se można w tym przypadku ...........w dupie. Bez względu gdzie se je ( te palce)trzymasz i tak zostaniesz wyrąbany w ten własnie otwór- przez swoich przelożonych!

trzeba złożyć deklarację członkowską, wesprzeć wolnym datkiem,
 
Odwołanie się do wartościowania w świetle art.222.ust.2 ustawy o SC to spore ryzyko, gdyż może zostać odebrane jako naginanie i próba obejścia prawa.

Nikt nie ma wątpliwości, że dotychczasowa polityka awansowa to w bardzo licznych przypadkach wręcz zjawisko patologiczne.
Mam na myśli zaniedbania awansowe wbrew ocenom okresowym. Na pewno trzeba nad tym się pochylić, gdyż teraz jest ostatnia szansa, aby cokolwiek w tym zakresie naprawić. Dotąd MF pozostawał głuchy na te argumenty.
Faktycznie padała wczesniej propozycja 5-10-15. Można by ją przedyskutować, zmodyfikować, połączyć z ocenami okresowymi i zaproponować we wtorek w MF.
Jak to widzicie?
 
ja z tej tabelki czegoś nie rozumiem......dlaczego jest tylko 6 księgowych to po pierwsze.....
po drugie z tej tabeli wyn8ika ze nam kontroler celny bedzie mógł byc najwyżej specjalistą celnym????a starszy kontroler starszym specjalistą???? cos tu nie tak .....chyba jest jakis błąd myslowy w tej tabeli...tak mi sie wydaje.....


a z tej tabeli wynika ze osoba siedzaca na sekretariacie i majaca obecnie stopien np.inspektora bedzie młodszym ekspertem, natomiast osoba zajmujaca sie np. postepowaniem a bedaca kontrolerem bedzie młodszym specjalistą???

Proszę o ewentualne sprostowanie mnie i moich spostrzezen
 
Back
Do góry