• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kara dyscyplinarna dla Siwego - przygotowania do zwolnienia ze służby

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Wczoraj SSC orzekł mi karę dyscyplinarną - NAGANĘ Z OSTRZEŻENIEM.
Kara dyscyplinarna jest za moje wypowiedzi do mediów jako Przewodniczący Zwiazku.
Wcześniej pracownik Resortu osobiście dostarczył mi wezwanie na wysłuchanie, przywiózł je do OC, w którym pracuję - 800km.

W MOJEJ OCENIE OSTATNICH ZDARZEŃ POWYŻSZE STANOWI PRZYGOTOWANIA DO MOJEGO ZWOLNIENIA ZE SŁUŻBY.
Nie mogli od razu mnie zwolnić, gdyż kary dyscyplinarne należy stopniować. Nie pozwalały też na to dotychczasowe oceny okresowe i przebieg służby.

Odwołam się oczywiście od tego orzeczenia.

W listopadzie, w związku z zakończeniem procesu legislacyjnego wróciłem z etatu. Niestety DIC od razu zaczął zachowywać się "dziwnie".
Zasugerował, że moje oceny okresowe nie będą już takie piękne, nie przyznał mi dwukrotnie nagrody, pozbawił pomieszczenia ZZ, a po paru tygodniach wygonił funkcjonariusza z innego pokoju i przez kierownika nakazał mi wykonywac tam prace związkowe, informując że zacznie naliczać czynsz, a nawet rozliczać toner. Wykonał także parę innych "dziwnych" ruchów, o których nie będę pisał.

Wobec tak postawionych spraw przez pracodawcę i SSC, poproszę Zarząd o zmianę uchwały dot. etatu, gdyż jak widzę ustawodawca nieprzypadkowo wprowadził taką możliwość do ustawy o ZZ.
 
Ostatnia edycja:
Popatrz na to, że zostałeś nagrodzony za walkę w słusznych sprawach pracowniczych i funkcjonariuszy. Twój DIC liże d... jedynemu sprawiedliwemu (SSC - picy, ale do czasu), z uwagi na perspektywę utraty stanowiska. Wielu z nas dzięki Twojemu zaangażowaniu w sprawy prostych celników przetrwało i walczy o swoje prawa. Niektórym otworzyły się oczy, że można dochodzić swoich praw i o nie walczyć tylko dzięki forum którego jesteś współautorem.
 
swoją drogą żałosne ruchy wykonuje pan oficer dyrektor w obliczu rychłego zniesienia izby opolskiej.
Zniesienia za przyczynkiem obecnego SSC i jego wizji. Pewnie naobiecywał nieźle...
Jak to było?? służ swemu panu wiernie, a on.....
 
Sławek , jesteś jedynym człowiekiem który walczy o sprawy zwykłych funkcjonariuszy celnych .Napisz co możemy zrobić w Twojej Sprawie.
Jeśli Cie zwolnią to Służba Celna będzie li tylko podporządkowana wytycznym z Min Fin co bedą aprobować inne ZZ. Nie wiem czy znajdzie się ktoś taki jak Ty ,żeby kontynuować działania dla wyjaśnienia spraw wszystkich bez wyjątku funkcjonariuszy SC.
 
Ostatnia edycja:
Ogolnie nie wypowiadam sie na takie tematy, ale jak zwolnia tego kolesia, a Wy nic nie zrobicie zadnego strajku ani nic to jestescie cienkie bolki i nic wam sie nie nalezy, bo widze ze koleszka robi dla was dobra robote.
 
Pania Sławku.

Restrykcje wobec Pańskiej osoby są dowodem jak wielki jest strach wśród wysokiej kadry kierowniczej przed ujawnianiem i upublicznianiem patologii w zarządzaniu SC. Pańska znajomość prawa w zakresie, którym się Pan zajmuje, postawa, transprentność i niebywała pracowitość, są przeciwagą tego co prezentują panowie z bogatymi pagonami oraz niektórzy sprzedajni - działający na szkodę celników - związkowcy.
Proszę sie nie poddawać, życzę siły. Myślę, że wielu z nas powinno Panu podziękować za dotychczasową działalność. Co niniejszym czynię w swoim imieniu.
 
Pytam Zarządy innych związków ! Co zrobicie w sprawie Sławka ? Pytam nas ! Co MY ZROBIMY ? Co zrobię JA ? To jest materiał do przemyślenia dla każdej uczciwej i myślącej w SC osoby. Przecież takich nas jest wielu ! Jak nie teraz to kiedy ?
 
rachmistrz,chcesz wiedziec co zrobią???to Ci odpowiem - nic
wg mnie Sławka zwolnią i całe towarzystwo nic nie zrobi,nie wstawi się za nim....nie nadarmo awansują czesto przewodniczacych zz,zeby oni robili pod gorke z jakims protestem w imie solidarnosci ze Sławkiem-ja pozbyłam sie zludzen jak były alokacje,ktorych CUDEM uniknełam.........
 
melu!

To, że inni związkowycy nic nie zrobią w sprawie Pana Sławka - to wiadomo, ba, nawet zacierają swoje giętkie paluszki! No może za wyjątkiem Pana Artura C. Pytanie brzmi, czy my coś zrobimy? Zastanówmy się co można zrobić. Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się,ktoś, kto zna prawo, tak żeby nie zaszkodzić.
 
Może częściowo nawiążę do tematu. Czy nie powinniśmy - my, czytający te forum - uświadomić innych, którzy tu nie zaglądają, zwłaszcza członków związków zrzeszonych w federacji. Niechby chociaż część przejrzała na oczy i wystąpiła z ich szeregów, co osłabiłoby pozycje uległych klakierów... Nie wierzę, że wszyscy związkowcy skupieni w federacji wiedzą co się w niej dzieje, a ci co wiedzą lub zdaje im się, że wiedzą, zgadzają się z działaniami swoich liderów.
Może jakaś drobna, oddolna akcja informacyjna ?
 
Moim zdaniem trzeba walczyć do końca, łącznie z drogą sądową. Czy Ci, którzy łamią prawo, mobbingują i niszczą ludzi mają być bezkarni? Trzeba im pokazać, że ich bezprawie ma granice :(
 
Też zadaję sobie pytanie co mogę , co możemy zrobić dla Sławka?
Myślę, że może jedną z form pomocy może być założenie konta bankowego, na które chetni mogliby dokonywac wpłat by móc opłacić dobrych prawników dla naszego Sławka. Może działacze związku w Izbach Celnych powinni przygotować apel do Ministerstwa w tej sprawie, pod którym wcześniej podpisaliby się wszyscy chętni z poszczególnych izb.
POMYŚLMY WSPÓLNIE CO ROBIC BO CZAS TYKA!!
PEWNIE MACIE INNE ZNACZNIE LEPSZE POMYSŁY.
 
Zadam jedno proste pytanie:Czy żyjemy w demokratycznym państwie???.Jeśli tak,to nie ma w nim miejsca na męczenników,odnoszę wrażenie, że ktoś próbuje z Niego taką postać zrobić,nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zwalniał ze Służby Przewodniczącego ZZ Celnicy.Pan Sławek Siwy nie jest jakimś przysłowiowym panem XX,jest osobą znaną i kojarzoną ze Służbą Celną,jest medialną postacią,tak jak znany jest społeczeństwu SSC.Hipotetyczne zwolnienie Przewodniczącego ZZ spowoduje lawinę, której już nikt nie opanuje,dziennikarze czekają na łatwe kąski.Efekt może być tragiczny w skutkach.
 
Zadam jedno proste pytanie:Czy żyjemy w demokratycznym państwie???.Jeśli tak,to nie ma w nim miejsca na męczenników,odnoszę wrażenie, że ktoś próbuje z Niego taką postać zrobić,nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zwalniał ze Służby Przewodniczącego ZZ Celnicy.Pan Sławek Siwy nie jest jakimś przysłowiowym panem XX,jest osobą znaną i kojarzoną ze Służbą Celną,jest medialną postacią,tak jak znany jest społeczeństwu SSC.Hipotetyczne zwolnienie Przewodniczącego ZZ spowoduje lawinę, której już nikt nie opanuje,dziennikarze czekają na łatwe kąski.Efekt może być tragiczny w skutkach.

Obyś miał rację i się nie mylił ! Ale z drugiej strony to nie ktoś chce zrobić ze Sławka męczennika.
To Sławek napisał W MOJEJ OCENIE OSTATNICH ZDARZEŃ POWYŻSZE STANOWI PRZYGOTOWANIA DO MOJEGO ZWOLNIENIA ZE SŁUŻBY
Sądzę, że Jego ocena sytuacji nie jest przesadzona, przeciez wie najlepiej co sie wokół Niego dzieje. Jest On człowiekiem niewygodnym dla wielu osób.
 
Widać, że SSC się czegoś bardzo boi.
Proponuję, aby Pan Siwy przesłał do komisji hazardowej materiały dotyczące wszelkich nieprawidłowości jakie miały miejsce w Służbie Celnej w ostatnich latach. Może niektóre wątki mają związek z ustawą hazardową ? Niech się śledczy zapoznają z tymi materiałami, to może być bardzo ciekawe ! (mam nadzieję, że Pan Sekuła nie będzie znowu utrudniał).
 
Do Thomasa

Pracuję w izbie, w której pracuje jeden z jacków, niestety. Nie potrzeba tu oddolnej akcji uświadamiania ludziom czym jest federacja. Oni wiedzą. Szepczą, są oburzeni itd. I co? Niektórzy, choć już niewielu, dalej płacą składki jackowi.
Kibicują Siwemu, wiedzą, że ma rację, czytają forum, po cichu podają sobie pisma, psioczą na kolesiostwo, na łamanie prawa, na dziwne posunięcia kadrowe, ale wszystko PO CICHU. Nie pójdą do jacka po pomoc lub zajęcie stanowiska, no bo i po co......
Żałosne, ale prawdziwe. Sądzę, że gdy ich zawartościują do kategorii "D" :D lub na siłę ucywilnią to może się obudzą. Ja też pasuję, ale niebawem emeryturka, a zdrowie kiepskie. Nie mogę się jednak nadziwić tym, którzy z cłem muszą być związani jeszcze sporo lat.
 
Back
Do góry