• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kara dyscyplinarna dla Siwego - przygotowania do zwolnienia ze służby

a może zamiast złowrogo pomrukiwać na swoich związkowych zastraszonych nieudaczników, zrobicie coś konkretnego - ot choćby wypiszecie się z tamtych struktur i zapiszecie do ZZ Celnicy PL ? Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść... Po co nam tyle ZZ tym bardziej że większość z nich w przeciwieństwie do Sławka nic nie robi albo stwarza pozory...:cool:

a jak nie jesteście w związku w ogóle to może się zapiszecie - właśnie do Celnicy.PL ? ...


a jak jesteście już w Celnicy.PL to może zaczniecie namawiać na wstąpienie do tego związku tych co nie należą...
a może zaczniecie namawiać na zmianę przynależności tych co należą do innych związków ?...

Samo siedzenie na forum, narzekanie i pierdzenie w stołek nic nie zmieni...
 
Ostatnia edycja:
reakcja

Daff ma rację, odpowiedzią środowiska w geście solidarności ze Sławkiem Siwym powinno być masowe uczestnictwo w kierowanym przez niego związku zawodowym. Przypadek karania za krytyczny głos wobec dzisiejszej kondycji nas wszystkich to ewenement we współczesnym cywilizowanym świecie.
Niech o nas świadczą czyny. Szkoda czasu na jałowe dyskusje. Jeśli się nie skonsolidujemy teraz będziemy następni do odstrzału.
 
aquirre

Zaproponuj jeden dzień urlopu na rządanie dla wszystkich celników w kraju.Byłby to potęzny dzwonek dla wierchózki!
 
Zaproponuj (...)

no i właśnie przez takie zwroty jest pies pogrzebany... "ty zaproponuj" , "wy powinniście" "trzeba by było", "zróbcie coś"...a może to Ty zaproponuj Prawie Emerycie? I co ? odpiszesz mi że Ci nie zalezy bo już prawie emeryt ?
 
Zaproponuj jeden dzień urlopu na rządanie dla wszystkich celników w kraju.Byłby to potęzny dzwonek dla wierchózki!

Wydaje mi się, że usiłujesz z kogoś kpić. Za cholerę jednak nie mogę pokapować; - z dzwonków - z dzwoniących - z dodzwonianych - z oddzwanianych - z niedodzwonionych ... ???
No bo chyba nie z
"wierchózki" ?!
 
Daff ma rację, odpowiedzią środowiska w geście solidarności ze Sławkiem Siwym powinno być masowe uczestnictwo w kierowanym przez niego związku zawodowym. Przypadek karania za krytyczny głos wobec dzisiejszej kondycji nas wszystkich to ewenement we współczesnym cywilizowanym świecie.
Niech o nas świadczą czyny. Szkoda czasu na jałowe dyskusje. Jeśli się nie skonsolidujemy teraz będziemy następni do odstrzału.

Brak odwagi, zastraszenie, nie będzie pospolitego ruszenia, oby nie okazało się że Sławek walczył o dobro i sprawiedliwość dla wszystkich a teraz zostaje sam bez wsparcia pozostałych członków związku, w tej chwili jest na straconej pozycji i sam tego nie udżwignie , prędzej polegnie jeśli reakcja pozostałych będzie taka jak do tej chwili, post od ponad dwóch dni, wyświetleń prawie 5000, a wpisów i reakcji w jego obronie brak, tylko jak zwykle sporadyczne bicie piany i dyskusja "co by było ........" - smutne ale prawdziwe,
"Kara dyscyplinarna dla Siwego - przygotowania do zwolnienia ze służby" - http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=5944


 
Aquirre,Daff

Czytajcie uważnie wszystkie wpisy!Moja propozycja była dalekoidąca-jeden dzień bez świadczenia pracy dla cła!Czy macie pojęcie,co to oznaczałaby dla SSC?
 
Może opcja "krwawy ludwik"??

Moze nie będę zbyt orginalny ale porotest jaki zorganizowali
swego czasu Policjanci tzw. " krwawy dzień" - polegajacy na oddaniu
krwii i zyskaniu dzieki temu 1 dnia absencji od pracy byłby swietną
formą zwrocenia uwagi na to co dzieje się z człowiekiem ktory
wazył sie upomniec o to co wynika i nalezy sie z mocy prawa
funcjonariuszom SC a takze dzialajac w ich obronie - tym bardziej
jezeli akcja taki uzyska szerszy rozdzwiek ( w sumie kazdy z celnikow
zawdziecza cos bezposrednio lub posrednio Sławkowi) np z pomoca tego forum...
 
forma protestu

wzywam wszystkich / emeryta również / do wstąpienia w szeregi związku Siwego jako jedynej w tej chwili organizacji mającej szansę stać się podstawą do budowania struktur silnej organizacji pracowniczej w SC.
żadne doraźne akcje na "górze" nie robią wrażenia, zmiana możliwa jest jeśli środowisko SC uzyska podmiotowość, a to jest możliwe tylko poprzez silną i świadomą strukturę zdolną do obrony własnych praw i pozycji w strukturze państwa.
 
Pracuję w izbie, w której pracuje jeden z jacków, niestety. Nie potrzeba tu oddolnej akcji uświadamiania ludziom czym jest federacja. Oni wiedzą. Szepczą, są oburzeni itd. I co? Niektórzy, choć już niewielu, dalej płacą składki jackowi.
Kibicują Siwemu, wiedzą, że ma rację, czytają forum, po cichu podają sobie pisma, psioczą na kolesiostwo, na łamanie prawa, na dziwne posunięcia kadrowe, ale wszystko PO CICHU. Nie pójdą do jacka po pomoc lub zajęcie stanowiska, no bo i po co......
Żałosne, ale prawdziwe. Sądzę, że gdy ich zawartościują do kategorii "D" :D lub na siłę ucywilnią to może się obudzą. Ja też pasuję, ale niebawem emeryturka, a zdrowie kiepskie. Nie mogę się jednak nadziwić tym, którzy z cłem muszą być związani jeszcze sporo lat.

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli co? Traktować to zjawisko należy w kategoriach uzależnienia? Już nie chcę ale niestety muszę ? Straszne, ale skoro tak, to należy jakoś ich "ubezwłasnowolnić"...
W poniedziałek wypełniam deklarację, i namawiam wszystkich pozostałych !
 
Do Thomasa

Nie, nie to miałem na myśli. Nie należę do jackowych. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłości i wstąpię do Celników. Uważam także, że tak powinni zrobić wszyscy, którzy zgadzają się z poglądami i postawą Sławka S. Należy w ten sposób go wesprzeć. Nie mam natomiast pomysłu na ubezwłasnowolnienie tych szkodników. Być może kilejne rezygnacje ich członków w naturalny sposób zmiotą ich z naszego pola widzenia. Ale pamiętajmy, że robaki są czasem nie do za.........nia.
 
Nie, nie to miałem na myśli. Nie należę do jackowych. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłości i wstąpię do Celników. Uważam także, że tak powinni zrobić wszyscy, którzy zgadzają się z poglądami i postawą Sławka S. Należy w ten sposób go wesprzeć. Nie mam natomiast pomysłu na ubezwłasnowolnienie tych szkodników. Być może kilejne rezygnacje ich członków w naturalny sposób zmiotą ich z naszego pola widzenia. Ale pamiętajmy, że robaki są czasem nie do za.........nia.


Ależ dokładnie to miałem na mysli pisząc powyższe. Pytania z gatunku retorycznych postawiłem. Takie "głośne myślenie na forum"...
Ja doszedłem już do wniosku, że jedynie moralne poparcie Sławka poprzez złożenie deklaracji będzie najskuteczniejsze.

Pozdrawiam podobnie myślących
 
Z przykrością to napisałem, ale sprawę kolego Jacka ostatecznie zamknie planowana likwidacja IC w Opolu. To nie są żarty. Dziwie się, że na tym forum ten temat jest przemilczany. Czy tylko cztery ic pójdą pod młotek, a może 8 lub 9 (takie plany istniały już w 2004 r.)
 
A swoją drogą wszystkie działania Mf pokazują jak silna jest władza i jak słaba jest brać poddańcza. Podkulony ogon i oczekiwanie czy aby mnie nie ruszą. A przecież czytając wpis kolegi Jacka z Rzepina władza by się szybko zaczęła spuszczac z tonu gdyby wszyscy szepcząco popierający Celników zapisali się do tego własnie ZZ. Dla Sławka byłoby to najlepsze wsparcie.
 
Pikieta dla Sławka

Myślę, iż najlepszym sposobem na przedstawienie naszego oburzenia w związku z nałożoną na Naszego Przewodniczącego karą dyscyplinarną, byłaby pikieta pod MF. Niechby przyjechał co 3 związkowiec z Celnicy PL, byłoby nas ze dwie setki, a pamiętając wcześniejsze spotkania w tym miejscu, to już robi swoje. Przy okazji można by było pociągnąć temat likwidacji izb itd., a może wtedy doszło by drugie tyle sympatyków. Moment jest dobry: zero protestów innych grup społecznych, najważniejsi przez Komisje przesłuchani, więc tematów zastępczych nie za wiele, aby nas zepchnąć w mediach na maksymalnie czwarty plan.
Apeluję więc do Zarządu ZZ Celnicy PL aby nie zostawiać tak tej sprawy. Znając dobre przełożenie Sławka na media, szczególnie Rzepa, TVP i TVN to mogłoby sie to udać.
A tak na marginesie to wydaje mi się że to nie Sławek powinien dostać karę dyscyplinarną, a właśnie Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu i dyrektorzy innych granicznych izb za narażenie mienia i życia funkcjonariuszy celnych pełniących w tamtych dniach służbę. Nie mniej winnym jest w tej materii jako przełożony sam Szef Służby Celnej. I dlatego zastanawiam się czy w obliczu eskalacji działań ze strony SSC wobec S.Siwego nie powinno się złożyć doniesienia do Prokuratury za poczynione zaniedbania na granicy w grudniu 2008 (protesty mrówek) właśnie na SSC i Dyrektorów. Poddaję to pod rozwagę.
 
Czerwona kartka

Czerwona Kartka: za mobbing Przewodniczącego ZZ Celnicy.pl,za alokacje 2003-2004 i pózniejsze,za wprowadzenie uwłaszczenia kadry oficerskie,za brak realizacji obietnic rządu z roku 2008 i lat poprzednich,za brak woli włączenia funkcjonariuszy celnych do programu emerytur mundurowych,za wpompowanie gigantycznych środków finansowych w modernizację przejść granicznych na zachodzie kraju??????,resztę nich każdy dopisze.
 
c.d. czerwona kartka

za de-nominacje na stopnie służbowe
za cały bajzel jaki się toczy w związku z przesiadką na nową ustawę (brak rozporządzeń, brak realizacji treści nowych przepisów itp.)
za likwidację SzNP
za umundurowanie cywili
za niskie dopłaty do wypoczynku i ryczałt za przejazdy koleją!
Łamaniu prawa stanowcze NIE!
 
Back
Do góry